» Diéta a alkalizácia

"Čo je acido - alkalická rovnováha a prečo je tak dôležitá pre vaše zdravie?"

Vedeli ste, že vaša strava sa skladá z kyselino-tvorných a zásadito-tvorných potravín? Ak váš príjem kyselino tvornej a zásaditej potravy je v rovnováhe, Vaše telo má neutrálnu pH-rovnováhu. Ak chcete zostať zdraví, je dôležité túto Ph rovnováhu udržiavať.

 

Prvou dôležitou informáciou je, že UltimeaeG reens  dodáva široké spektrum zásaditých živín pre podporu Vášho tela a orgánov, na mnohých úrovniach. Ak bude zloženie Vašej stravy také, že budete konzumovať príliš veľa mäsa, tuku a cukru a naopak málo zeleniny a ovocia, môžete mať problémy. Ak jete omnoho viac kyselino-tvornej  ako zásadito-tvornej potravy, môžete trpieť zdravotnými problémami spôsobenými chronicky narušenou acidobázickou rovnováhou. Vysoko koncentrovaný zelený komplex Ultimate Greens vám dodá hojnosť bioflavinoidov, anti-oxidantov, vitamínov a minerálnych látok z najvýživnejších zelených rastlín, ktoré pomôžu obnoviť acido-bazickú rovnováhu, aby vaše telo fungovalo prirodzene.

 

Ak je Vaše telo mimo acido-bazickej rovnováhy, bude sa snaží opraviť túto nerovnováhu viazaním prebytočných kyselín na minerály ako vápnik, horčík, železo a zinok, aby sa kyseliny vylučovali obličkami. Ak nie je k dispozícii dostatočné množstvo minerálov z jedla, ktoré ste prijali, vaše telo bude používať minerály z kostí, svalových tkanív a orgánov, aby vyrovnalo rovnováhu. Ak je tento stav dlhodobí, vedie to k strate schopnosti regulácie prirodzenými kompenzačnými mechanizmami. Tento stav sa nazýva acidóza, typická nadmerným obsahom kyselín v telových tekutinách. Ultimate Greens je navrhnutý tak, aby Vás chránil pred vznikom takéhoto stavu.

 

Len ak Vaše telo dostane dostatočné množstvo alkalizujúcich potravín a minerálnych látok, môže sa zbaviť prebytočných kyselín. Telo potom neutralizuje kyseliny ktoré sa ukladajú v priebehu dňa vo svalovej hmote a tukovom tkanive, prepojením na minerály a zneškodňuje ich cez obličky (v moči), pľúca (cez dych) a kožu (potením). Ak existuje dlhodobí nedostatok zásado-tvornej stravy, prebytok kyseliny v tele už nemôže byť vylučovaný a bude trvalo uložený v telesných tkanivách a tekutínách, prípadne dáva Vášmu telu ešte viac dôvodov na ukladanie tuku, aby bolo možné kompenzovať kyslosť.

Ultimate Greens je navrhnutý pre zvýšenie vašich alkalizujúcich rezerv so zameraním predovšetkým na silu šťavy mladého jačmeňa spolu s ostatnými rastlinnými extraktmi v produkte.

Mnohí lekári považujú zdravotné problémy, ako je osteoporóza, artritída, reumatizmus, dna, problémy dýchacích ciest, zlyhanie tráviacich orgánov a oslabenú imunitu za nevyhnutné a s vekom súvisiace, dedičné alebo proste len za smolu. Lieky, ktoré často prepisujú bojujú proti týmto symptómom a zmierňujú problémy, ale neodstraňujú ich príčinu. Navyše z dôvodu ich chemického zloženia, tieto lieky majú často rôzne vedľajšie účinky a môžu zhoršovať pH rovnováhu, pretože silne prekyslujú. Jednoduchá zmena v strave a zvýšenie príjmu alkalizujúcich potravín je pritom ďaleko efektívnejšia.

 

Narušená acido-bázická rovnováha sa nenapraví v priebehu noci.

Chronické narušenie alkalickej rovnováhy nie je niečo, čo sa stane bezprostredne po zjedení jedeného veľkého steaku alebo hamburgera. Je to pomalý proces, ktorý trvá niekoľko rokov, ale po čase sa prejaví tým, že sa začnú objavovať súvisiace problémy. Začnete sa cítiť stále horšie, bez toho aby ste vedel prečo. Každá kyselino-tvorná potravina produkuje rôzne formy kyselin (kyselinu močovú, kyselinu fosforečnú, kyselinu sírovú, kyselinu uhličitú, atď). Každá z nich má svoj vlastný osobitný vplyv na vaše zdravie a môže spôsobiť rôzne zdravotné problémy.

Všetky ťažké kovy ako olovo, kadmium, a dokonca aj amalgámové výplne v zuboch sú silne kyslé. To je dôvod, prečo znečistenia životného prostredia má taký priamy vplyv na kyslosť v tele. Stres, akútna úzkosť, únava a nedostatok spánku tiež spôsobuje, že telo produkovať prebytok kyseliny chlorovodíkovej.

V skorých štádiách prekyslenia hovoríme o latentnej acidóze. V priebehu času, keď sa stav zhoršuje a stáva sa chronickou, hovoríme o akútnej acidóze. To môže a bude spôsobovať niektorý z nasledujúcich zdravotných problémov:

 

 • chronickej bolesti hlavy
 • chronická únava
 • závraty
 • problémy s koncentráciou
 • prebytok kyslosti v žalúdku a pažeráku (pálenie záhy)
 • ekzémy a herpesy
 • svalové bolesti aj po miernej námahe
 • priberania na váhe
 • zápcha
 • vypadávanie vlasov
 • rast kvasiniek v črevách, nadúvanie
 • črevné parazity
 • bakteriálne infekcie
 • zápach z úst
 • celulitída

 

Ľudské telo sa bude vždy snažiť opraviť narušenú acido-bázickú rovnováhu, a to najmä v krvi. Je životne dôležité, aby sa v krvi udržiavala hodnota Ph medzi 7,35 a 7,45, pretože aj najmenšia odchýlka môže mať za následok akútny zdravotný problém, kómu a smrť. Telo preto obetuje obrovské množstvo viazaných minerálnych látok na odstránenie prebytočnej kyseliny v krvi a telo radšej “toleruje“ akútnu osteoporózu a zlyhanie iných orgánov, než aby to malo ohroziť hodnotu pH krvi.

 

Prebytok kyselín narušia fungovanie antioxidantov

Telo závisí na celom rade vitamínov a enzýmov, ako sú Kataláza, L-Glutatión a vzácny, ale veľmi účinný enzým SOD, ktoré sú schopné eliminovať voľné radikály skôr ako môžu v tele spôsobiť vážne škody. Tieto anti-oxidanty sa stávajú stále menej účinnými, ak sa poruší a postupuje acido.bazická nerovnováha v tele. V dôsledku toho sa telo stáva náchylnejšie k poškodeniu voľnými radikálmi. Jedná sa o veľmi vážny zdravotný problém, ktorý môže spôsobiť nádorové ochorenia. Ultimate Greens nielen pomáha zvýšiť produkciu týchto antioxidantov, ale pomáha aj udržiavať Ph prostredia, aby boli čo najviac efektívne

Narušenú acido-bázickú rovnováhu možno ľahko a trvalo napraviť!

Za každú cenu sa vyhnite cukru. Cukor a sacharidy všeobecne sú jednou z hlavných príčin k trvalému narušeniu Ph rovnováhy a sú zodpovedné za veľké množstvo iných zdravotných problémov, ako je obezita, diabetes a nadúvanie.

Začnite sa viac pohybovať a robte aeróbne cvičenia, ktoré si zamilujete. V ideálnom prípade prevádzajte pohybové aktivity minimálne trikrát týždenne po dobu maximálne 1 hodinu. Akákoľvek forma cvičenia pomáha.  Pravidelným cvičením si zvýšite svoju výkonnosť, silu a kapacitu pľúc, ktorá vám umožní odstrániť viac kyseliny z tela.

Uistite sa, že máte dostatok spánku. Telo viaže a vylučuje kyseliny zatiaľ čo vy spíte. Čím menej spíte, tým menej kyselín odstránite.

 

Začnite užívať Ultimate Greens a iné zelené potraviny

ktorých hlavnou zložkou sú šťavy zo zelených rastlín, ktoré sú najviac alkalizujúce. Je to najlepšia pomoc ako sa zbaviť prebytočných kyselín a rýchlo obnoviť svoje zdravie. Vaše telo vám v mnohých ohľadoch “poďakuje“ za jeho použitie. Prvé dva týždne si dávajte jednu odmerku Ultimate Greens dva krát denne rozpustenú v 4-5 dl. vody. Po dvoch týždňoch môžete začať užívať udržiavaciu dávku jednu odmerku denne. Ultimate Greens by sa mal stať pravidelnou súčasťou Vašich raňajok. Je to jedna z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť pre svoje telo. Nielen že obnovujete neutrálnu hodnotu pH Vášho tela, ale je to aj najlepšia “poistka“, acido-bázickej rovnováhy vo vašom tele, ktorá nikdy nedovolí aby bola rovnováha Ph znova narušená.

Pri alkalizačnej kúre uživajte tieto prípravky

- Ultimate Greens

- Zelený jačmeň

- Chlorella

- Jedzte veľa zeleniny, najmä listovej vo forme rôznych šalátov.

 


Hrozí nám nejaké nebezpečenstvo od zelených potravín ako je chlorella, mladý jačmeň, spirulina ? Určite nie Čítajte viac...

Serotonín a melatonín - hormóny dobrej nálady, šťastia a pokojného spánku v Mladom jačmeni.Čítajte viac...

Pitný režim, koľko sa má vypiť za deň, keď užívam zelené potraviny... Čítajte viac...

Fykocyanín - modrozelená perla. Asi sa pýtate, čo je Fykocyanín zač a čo vlastne dokáže?... Čítajte viac...

Prečo užívať Chlorellu alebo Spirulina: Zo všeobecného hľadiska možno tvrdiť, že ide o prírodné suroviny, ktoré prispievajú v mnohých oblastiach k podpore ľudského zdravia... Čítajte viac...

Partneri