» Diéta a detoxikácia
Chlorella versus Spirulina

Rozdiel medzi Chlorellou a Spirulinou

S prihliadnutím k životnému štýlu mnohých z nás, ktorý vedie k častmým ochoreniam, fyzickým či psychickým problémom, stali sa chlorella a spirulina často diskutovaným pojmom. Niet sa samozrejme čomu diviť, pretože ide o prírodné organizmy, ktoré pozitívnym spôsobom pôsobia na ľudské zdravie.

Poďme si však celú problematiku prebrať pekne poporiadku ...

Prečo využívať Chlorellu alebo Spirulina?

Zo všeobecného hľadiska možno tvrdiť, že ide o prírodné suroviny, ktoré prispievajú v mnohých oblastiach k podpore ľudského zdravia. Látky, ktoré obsahujú sú to, čo človeku v bežnej strave vo veľkej miere chýba. Práve súčasné poľnohospodárstvo a novodobá životná úroveň je dôsledkom toho, že ľudské telo má nedostatok vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Tie je však takmer nemožné získať z bežného prostredia alebo pojedaním čerstvých a biologicky čistých plodín, už len z pohľadu ich dostupnosti alebo vysoké ceny.

Práve kvôli tomu vzniká rada produktov vyrobených z Chlorelly alebo Spiruliny. Ich podoba je najčastejšie vo forme tabliet, čo vám vynahradí príjem množstva iných plodín. Ide teda o efektívny doplnok stravy, ktorý môže mať tieto prínosy:

  • Posilnenie imunitného systému človeka
  • Obmedzenie stresu a vylepšenie psychiky
  • Spomalenie ceľkového stárnutia organizmu
  • Pozitívne účinky na trávenie a detoxikáciu
  • Dokonalá učista tela
  • Posilnenie imunity a rozvoja svalovej hmoty
  • Zlepšovanie krvného tlaku, znižovanie cholesterolu, apod

Teraz pristúpime ku konkrétnejším popisu oboch spomínaných preparátov.

Chlorella

Táto populárna zelená riasa pochádza z ríše rastlín, konkrétne ide o triedu Trebouxioplhyceae, podskupinu Chlorellales, čeľaď Chlorellaceae a rod Chlorella. Sladkovodné rastlina, ktorá bola objavená v roku 1890. Jej história a minulosť je však oveľa dlhšia a siaha niekoľko miliónov rokov naspäť.

Dominantným a prínosným spektrom pre človeka je hlavne jej zloženie. Obsahuje totiž veľa aminokyselín, veľké zastúpenie bielkovín v hodnote až 60%, vitamínov, minerálov, ale aj stopových prvkov. Výnimkou nie sú ani vitamíny A, C, D, H alebo B.

Pri jej dennom užívaní, ktoré v prípade mužov zodpovedá dávke približne 5g, u žien o gram menej, zaistíte svojmu telu predovšetkým náležitú detoxikáciu. Dochádza k čisteniu organizmu a vylučovaniu škodlivých látok z ľudského tela. Nejde o rýdzo chudnúci produkt, ako je to v mnohých príručkách spomína. Ak v rámci užívania Chlorelly stratíte niekoľko kilogramov na svojej hmotnosti, je to predovšetkým kvôli odvodu oných nevhodných látok.

Spirulina platensis

Ďalším produktom, ktorý budeme porovnávať je Spirulina , ktorá je často chybne označovaná, ako riasa. Potom ak by sme išli do dôsledku, ide v podstate o určité baktérie, respektíve vláknité sinice, skupiny Oscillatoriales a rodu Spirulina.

Sinice k životu potrebujú hlavne vysoké pH a hydrogénuhličitany, preto sa tiež vyskytujú prevažne v tropických vodách, teda v Ázii, Afrike alebo Južnej Amerike. Vďaka jej zafarbeniu sa jej mnohokrát hovorí modrozelená riasa.

Jej dominantou je okrem najrôznejších vitamínov a minerálov hlavne vitamín B12. Spoločne s detoxikačnými účinkami je v tomto prípade docielená precízna regenerácia pečeňového tkaniva, posilnenie imunitného systému, zníženie záapalových procesov srdcovov cievneho systému a odstránenie ťažkých kovov z tela. Pozitívnym spôsobom pôsobí na nervové ústrojenstvo človeka a je veľmi ľahko stráviteľná.

Porovnanie Chlorelly pyrenoidosy a Spirulina platensis

Hoci sa môžu zdať vyššie spomínané informácie o jednotlivých druhoch veľmi podobné, rovnako tak ako aj ich účinky, rozdiel medzi oboma, je v určitej rovine pomerne zásadný.

Iba v jedinom sa Chlorella a Spirulina zhodujú a to sú existenčné podmienky, ktoré vyžadujú nadbytok slnečného žiarenia. Získavajú teda svoju energiu prostredníctvom procesu, nazývaného fotosyntéza. V ďalších oblastiach možno už hľadať rozdiely.

Trávenie sladkovodných organizmov

Prvá odlišnosti spočíva v trávení oboch látok. Spirulina má svoje bunkové steny tvorené polysacharidami, ktoré sú z pohľadu tráviaceho ústrojenstva človeka veľmi ľahko ztráviteľné . Preto je možné dopriať si Spirulinu v čistej podobe.

Opakom je Chlorella , ktorá má steny tvorené celulózou, ktorá je pre človeka pomerne horšie stráviteľná. Preto je potrebné vykonať narušovanie týchto stien, ktorého je docielené prostredníctvom metódy STEAM, ktorá zaisťuje veľmi ľahké trávenie. Z tohto pohľadu možno naraziť na niekoľko typov prípravkov Chlorella , ktoré sa líšia svojou čistotou a majú podobu tabliet.

Vitamínové zloženie

Mali by sme zvýrazniťhlavne tie najviac zastúpené a najpodstatnejšie látky v každom z menovaných druhov. Tu nachádzame tiež pomerne výrazné rozdiely.

Chlorella je všeobecne známa tým, že je výraznou zásobárňou vitamínu K, ale aj kyseliny pantoténovej, fosforu alebo tryptofánu. Obsahuje účinný a efektívny rastový faktor CGF, ktorý sa stará o riadnu regeneráciu organizmu. Tá môže v mnohých prípadoch dokonca zastaviť rozrastanie niektorých zdravotných ochorení.

Aj keď má Spirulina podobné účinky, tieto vyššie zmienené látky v podstate neobsahuje. Jej dominantou je skôr fykocyanín, ktorý ocenia hlavne ľudia s chudokrvnosťou napomáha krvotvorbe priamo z kostnej drene. Zároveň posilňuje vitalitu a pozitívne sa podieľa aj na raste svalovej hmoty. Spirulina obasahuje asi najviac vitamínov skupiny B zo všetkých druhov a najmä vitamín B12, ktorý má zásadný význam pre zdravie srdcovo cievneho systému, kde prispieva k likvidáciii homocysteínu. Homocysteín je aminokyselina spôsobujúca zápaly ciev a tým ich postupné upchávanie.

Z týchto uvedených faktov je teda viac, než zrejmé, že Chlorella bude ideálnym doplnkom hlavne pri regenerácii, dezinfekciu a čistenie čriev, kdežto Spirulina nájde svoje uplatnenie pri posilňovaní imunity, alebo u najrôznejších typov diét zameraných na chudnutie a zdravie srdcovo cievneho systému. Aj cez tieto rozdielnosti majú obaja extrakty ešte niečo spoločné.

Ničia infekcie a vírusy v tele človeka, koordinujú hladinu cukru a pozitívne pôsobia na krvný tlak. Teda dokonalé posilňovanie fyzického i psychického stavu.

Zo zdravotného hľadiska nie je vylúčená ani kombinácia oboch druhov naraz, ba čo viac, mnohokrát je to dokonca doporučované, pretože ľudia sú na základe svojich životných zvyklostí rôzni a trpia odlišnými problémami, v čom im môže pomôcť práve efektívna kombinácia Chlorelly a Spiruliny.

Ak teda nedodržuje dokonalý životný štýl, nemáte dostatok pohybu a perfektne vyváženú stravu, voľte určite Chlorellu a / alebo Spirulinu .

Detoxikačná diéta

Najčastejším a najspoľahlivejším spôsobom ako detoxikovať organizmus je detoxikačná diéta. Existuje mnoho prípravkov, ktoré sú viac menej úspešné a ktoré sú založené hlavne na účinkoch zelených potravín.

ULTIMATE GREENS je svojim zložením určený hlavne ako podpora rpi redukčno detoxikačnej kúre, ale aj na podporu proti tzv. civilizačným chorobám.


Redukčná a očistná diéta: obmedzením príjmu potravy počas diéty dochádza aj k zníženiu príjmu vitálych látok (vitamíny. minerály, stopové prvky). Aby nedošlo k poruchám metabolizmu z dôvodu nedostatku esenciálnych vitálnych látok, je potrebné ich dodávať vhodným spôsobom aj počas diét. ULTIMATE GREENS je nízko energetický a svojim zložením je vhodným spôsobom, aby pri znížení príjmu potravy telo netrpelo nedostatkom výživných látok. Obsahuje zmes zelených potravín, morských aj sladkovodných rias, vitamíny, probiotické kultúry, vlákninu a antioxidanty. Pomáha zvýšiť efektivitu redukčnej diéty a zároveň podporuje prečistenie, alkalizáciu a detoxikáciu organizmus. Výsledkom je podpora črevnej mikroflóry a zlepšenie stavu vnútorných orgánov ako aj celého organizmu. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak v priebehu diéty príjmete denne 2 nápoje ULTIMATE GREENS. 1 odmerku pridajte do 400 ml vody a premiešajte. Pite ráno a večer každých 12 hodín.

V období mimo diéty stačí denne 1 nápoj, najlepšie ráno. ULTIMATE GREENS má aj vynikajúce regeneračné vlastnosti. Ak sa citite unavený, či už fyzicky, alebo mentálne nápoj ULTIMATE GREENS Vás povzbudí, repektíve urýchli Vašu regeneráciu. Vhodný je aj pre športovcov a ťažko (fyzicky aj duševne) pracujúcich.

 

Pre posilnenie detoxikačnej diéty je okrem prírpavku ULTIMATE GREENS vhodné užívať aj zelené potraviny ako

- Zelený jačmeň ( komplexná zmes rastlinných antioxidantov)

- Riasu Chlorella ( častí vnútorné orgány od toxínov)

- Riasu Spirulina  ( Bohatá na antioxidanty, hlavne karotenoidy)

- Acai Berry  (silný antioxidant)

- Sušenú čučoriedkovú šťavu (silný antioxidant)

- vlákninu

Hrozí nám nejaké nebezpečenstvo od zelených potravín ako je chlorella, mladý jačmeň, spirulina ? Určite nie Čítajte viac...

Serotonín a melatonín - hormóny dobrej nálady, šťastia a pokojného spánku v Mladom jačmeni.Čítajte viac...

Pitný režim, koľko sa má vypiť za deň, keď užívam zelené potraviny... Čítajte viac...

Fykocyanín - modrozelená perla. Asi sa pýtate, čo je Fykocyanín zač a čo vlastne dokáže?... Čítajte viac...

Prečo užívať Chlorellu alebo Spirulina: Zo všeobecného hľadiska možno tvrdiť, že ide o prírodné suroviny, ktoré prispievajú v mnohých oblastiach k podpore ľudského zdravia... Čítajte viac...

Partneri