»

Optimálna vyvážená, plnohodnotná a chutná strava

Bez ohľadu na to, čo robíme, pokiaľ ide o zdravie, bezpodmienečne nevyhnutný a najdôležitejší krok, ktorý môžete urobiť, je jesť zdravú, plnohodnotnú a vyváženú stravu z potravín, ktoré umožnia vášmu telu pracovať na optimálnej úrovni.

Nie je toho veľa, čo treba urobiť a mnohým sa to zdá príliš jednoduché, aby tomu uverili, ale ide presne o to, že skutočne stačí málo. Najprv však treba odhaliť jedno tajomstvo, ktoré už mnoho ľudí konečne pochopilo. Tým tajomstvom je, že netreba veriť tomu, čo niektoré významné inštitúcie a predstavitelia potravinárskych gigantov tvrdia, že je zdravé, ale že v skutočnosti ich rady spôsobujú, že ste chorí, tlstí, unavení a deprimovaní.

Preneste sa ponad to čo tieto "inštitúcie" tvrdia a začnete sa riadiť zdravým rozumom. Zažijete dramatické zlepšenie zdravia, budete spaľovať tuky, získate energiu a budete sa cítiť o mnoho lepšie. Aby bolo jasné, nejedná je tu o veľké sprisahanie, len desiatky rokov staré mýty, polopravdy a zastaralé informácie, ktoré boli úmyselne inštitucionalizované v každom aspekte našej spoločnosti. Bude trvať desaťročia, než sa táto situácia zmení.

Našťastie, nemusíme čakať desiatky rokov, aby sme zistili, čo je optimálne stravovanie. Všetko, čo musíme urobiť je pozrieť sa na nezávislé výskumy a pozrieť sa ako sa vyvíjala strava našich predkov po tisíce rokov. Ak budete kombinovať tieto poznatky so zdravým rozumom, nájdete to, čo ste vlastne chceli vedieť, čo skutočne pracuje v súlade s našimi potrebami a riešenie je samozrejmé ... niečo, čo je rozpracované v tejto kapitole.

Boli by toho na celé knihy, keby by som Vám predložil všetky podkladové materiály, ktoré som za  posledné roky naštudoval. Ale pretože viem, čo chcete vedieť, čo robiť teraz a správne, budem stručný a dám Vám návod na niekoľko jednoduchých krokov, ktoré môžete využiť. Tieto kroky som vyskúšal osobne, alebo boli overené nezávisle.
Proste iba postupujte podľa nasledujúcich jednoduchých pravidiel a automaticky sa vyhnete veciam, ktoré sú pre Vás nepodstatné, alebo pre Vaše zdravie dokonca nebezpečné. V tejto správe nájdete len veci, ktoré sú pre Vaše zdravie podstatné a prospešné.

Záverečná myšlienka ...
Ročne vychádza niekoľko desiatok kníh o zdravej strave. Každá sa snaží prísť s novým spôsobom, ako sa máte správať, ako by ste mali jesť, aké pravidlá by ste mali dodržiavať ako, ako ........: nízko kalorická diéta, vysoko sacharidová diéta, diéta s nízkym obsahom tukov, s nízkym obsahom bielkovín, s vysokým obsahom bielkovín, jedzte kapustu, jedzte každé 3 hodiny, alkalické vs kyslé, krvné skupiny, metabolické typ, bla, bla, bla.

Dobrou správou je, že si nemusíte zaťažovať myseľ ničím z toho, čo vám predkladajú desiatky zaručených spôsobov. Vaše telo sa o to automaticky postará, keď budete konzumovať zdravú, výživnú potravu plnú skutočných potravín na báze rastlín a živočíchov - skrátka, jedzte tak ako sa naše telá vyvinuli a odmenou pre vás bude, že sa stanete fit, štíhli, šťastní a zdraví.

A čo viac, je takmer nemožné sa prejedať, keď budete takýmto spôsobom prijímať zdravé bielkoviny a tuky, ktoré doplníte hojnosťou vitamínov, minerálov a fytonutrientov z rastlín,  ktoré spolu vytvoria rýchly pocit sýtosti, pretože dávajú vášmu telo práve to, čo potrebuje.

Ak nechcete veriť, tak to skúste nezáväzne len na pár dní a uvidíte, ako sa budete cítiť. Môže byť ťažké odstrániť položky, na ktoré ste zvyknutí (chlieb, cestovín, sladkosti, polotovary, dressingy, omáčky a ďalšie "moderné" vynálezy) z vašej dennej stravy. Ale kruci, každý predsa len môže na týždeň skúsiť niečo nové. Tak prečo nie, len to skúsite a uvidíte, čo to s vami urobí. Myslím, že sa budete diviť, výsledky vás prekvapia.

Hrozí nám nejaké nebezpečenstvo od zelených potravín ako je chlorella, mladý jačmeň, spirulina ? Určite nie Čítajte viac...

Serotonín a melatonín - hormóny dobrej nálady, šťastia a pokojného spánku v Mladom jačmeni.Čítajte viac...

Pitný režim, koľko sa má vypiť za deň, keď užívam zelené potraviny... Čítajte viac...

Fykocyanín - modrozelená perla. Asi sa pýtate, čo je Fykocyanín zač a čo vlastne dokáže?... Čítajte viac...

Prečo užívať Chlorellu alebo Spirulina: Zo všeobecného hľadiska možno tvrdiť, že ide o prírodné suroviny, ktoré prispievajú v mnohých oblastiach k podpore ľudského zdravia... Čítajte viac...

Partneri